Operace břicha

Abdominoplastika a Lower bodylift

K tomuto zákroku přistupuje plastický chirurg zejména při nadbytku kožní a tukové řasy pod pupkem nebo oslabení břišní stěny způsobené rozestupem břišních svalů. Příčinou je často těhotenství a porod, kdy je během těhotenství kůže břicha vystavena enormnímu tlaku rostoucího plodu tak, že i praská a vznikají drobné jizvičky, později bělavé, které již nikdy nezmizí.

Elasticita kůže tak ještě více klesá. Také větší redukci váhy dochází k uvolnění kožní řasy, která se dalším úbytkem hmotnosti jen zvýrazňuje a není možné se jí zbavit ani intenzivním cvičením.

Rozsah těchto nezvratných změn je velmi individuální.

Někdy je potřeba řez prodloužit více do stran, nebo je dokonce kombinovat s lower bodyliftem – kdy je řez veden cirkulárně kolem celého pasu

Abdominoplastiku je možné kombinovat liposukcí pro výraznější efekt. Novinkou je i body conturing, který naši lékaři velmi doporučují.

 

Výhody plastické operace břicha:

  • trvalé odstranění kožních i tukových nadbytků v oblasti břicha
  • zpevnění přímých svalů břišních a vytvarování pasu
  • minimální riziko pooperačních komplikací a vzniku nevzhledných jizev
Průběh operace:

Přibližně 2 hodinový zákrok se provádí v celkové anestezii. Dochází k řezu provedeném nad Venušiným pahorkem v podbřišku, případně se vede přímo v jizvě po císařském řezu. Řez je lehce prodloužen do stran tak, aby byl zakryt spodním prádlem.

Plastika břicha – uvolnění kůže spolu s podkožím až k hranici žeber. Následně odstranění kožního nadbytku, v případě potřeby zpevnění rozestoupených přímých břišních svalů.

Pooperační péče:

Doba na lůžku – cca 2 dny. Pro zabránění vzniku embolie doporučujeme mírný pohyb – několikrát za den ujít pár kroků. Poté je pacient propuštěn do domácího ošetřování. Doporučujeme vyvarovat se jakékoliv fyzické námahy minimálně po dobu 6 týdnů. Následují pravidelné ambulantní kontroly.

Po cca 14 dnech odstraníme stehy z pupíku, zbylé stehy jsou vstřebatelné.

Cena:

od 60.000,-Kč

ADRESA:

Višňová 1957/25, Praha 4