Úprava ušních boltců

Otoplastika

Odstávající ušní boltce jsou poměrně častou vrozenou estetickou vadou, která může být nepříjemná zejména v dětství, kdy vrstevníci dokáží postiženému jedinci ztrpčit život, ale ani v dospělosti nepřidá na sebevědomí, může tak vést až k psychickým problémům.

Tato vada může být jednostranná i kombinovaná s různým tvarem a velikostí boltců, týká se mužů, žen i dětí.

Řešením je poměrně rychlý, nenáročný a bezbolestný výkon, který se provádí ambulantně, v lokální anestezii a trvá max. 1 hodinu. Výsledný efekt je trvalý a vzniklá jizva je skryta za uchem.

Konkrétní průběh zákroku závisí na míře estetické vady s tím, že cílem je vždy dosažení přirozeného vzhledu celého obličeje, bez deformit a nepřirozeného sklonu chrupavek uší.

Před zákrokem se neprovádí žádná speciální příprava, po výkonu se mohou dostavit nepříjemné pocity, můžete pociťovat slabé pnutí.

Po operaci je nutné nosit po dobu 2 týdnů bandáž a dbát zvýšené hygieny. Po další 3 týdny doporučujeme na noc ušní boltce krýt. Uši mohou být lehce citlivější, ale tyto pocity postupně zmizí. Doporučujeme alespoň 3 týdny vyhnout se fyzické zátěži a neprovádět cvičení.

Naši plastičtí chirurgové pro vás najdou optimální řešení při osobní konzultaci.

Před a po operaci ušních boltců

ADRESA:

Višňová 1957/25, Praha 4