Plastická chirurgie

Úprava ušních boltců - Otoplastika

Odstávající ušní boltce jsou poměrně častou vrozenou estetickou vadou, která může být nepříjemná zejména v dětství, kdy vrstevníci dokáží postiženému jedinci ztrpčit život, ale ani v dospělosti nepřidá na sebevědomí, může tak vést až k psychickým problémům.

Tato vada může být jednostranná i kombinovaná s různým tvarem a velikostí boltců, týká se mužů, žen i dětí. 

Před a po zákroku

Před a po zákroku

 

Řešením je poměrně rychlý, nenáročný a bezbolestný výkon, který se provádí ambulantně, v lokální anestezii a trvá max. 1 hodinu. Výsledný efekt je trvalý a vzniklá jizva je skryta za uchem. 

 

Konkrétní průběh zákroku závisí na míře estetické vady s tím, že cílem je vždy dosažení přirozeného vzhledu celého obličeje, bez deformit a nepřirozeného sklonu chrupavek uší. 

 

Před zákrokem se neprovádí žádná speciální příprava, po výkonu se mohou dostavit nepříjemné pocity, můžete pociťovat slabé pnutí. 

 

Po operaci je nutné nosit po dobu 2 týdnů bandáž a dbát zvýšené hygieny. Po další 3 týdny doporučujeme na noc ušní boltce krýt. Uši mohou být lehce citlivější, ale tyto pocity postupně zmizí. Doporučujeme alespoň 3 týdny vyhnout se fyzické zátěži a neprovádět cvičení. 

 

Naši plastičtí chirurgové pro vás najdou optimální řešení při osobní konzultaci.

 

Úprava ušních boltců (Otoplastika)

Nejžádanější zákroky