Plastická chirurgie

Operace obličeje a krku - Facelift

Povolení a pokles kůže s tvorbou vrásek na obličeji je přirozeným projevem stárnutí. Doba, kdy tyto projevy začínají být zjevné, je individuální. Většinou začínají kolem 40. roku života, zároveň stárnutí pokožky je velice individuální a závisí na dalších faktorech. Velkou roli zde hraje samozřejmě i dědičnost, způsob života, pracovní zatížení a skutečnost, jak silně je člověk vystaven stresujícím faktorům. Závisí mezi jinými na typu kůže, dědičných faktorech, profesi a vlivu venkovního prostředí a slunečního záření. 

S postupujícím věkem dochází ke tvorbě vrásek, klesají kontury obličeje, dochází k nežádoucím záhybům a změně rysů. Tvář působí unaveným a starším dojmem. Nabízíme Vám možnost, jak tvář omladit - pomocí plastické operaci Facelift. Tento zákrok zahrnuje ve své moderní podobě kombinaci několika technik, pomocí kterých docílíte vypnuté kůže a mladšího vzhledu tváře. 

Při Faceliftu dochází k vypnutí kůže na obličeji i krku, zvýrazníme rysy dolní poloviny obličeje, napneme a vyhladíme pokožku, aby tvář působila mladším dojmem - zpevníme podkožní struktury. 

Jak operace probíhá:

Řez vedeme vždy ve vlasové části pokožky, od spánkové oblasti směrem dolů a dále za ušní výběžek. Tímto způsobem nejsou jizvy po zákroku vidět. Ve tváři navíc používáme vstřebatelné stehy a ve vlasech stehy nevstřebatelné. 

Celá operace trvá zhruba 3 - 4 hodiny a provádí se v celkové narkóze. Ze struktur podkožních vazů a tukové tkáně vytahujeme při operaci i hlubší vrstvy pod kůží k docílení ještě lepších výsledků a trvalejšího efektu.

Pooperační péče:

V průběhu 2 dnů po operaci zůstáváte na lůžkovém oddělení kliniky, kde kontrolujeme Váš pooperační stav a podáváme Vám příslušné medikamenty. Poté odcházíte domů, kde je nezbytně nutné dodržovat klidový režim a také omezit pohyby hlavou. Po uplynutí jednoho týdne Vám odstraníme všechny obvazy. 

Mírné otoky, které se po provedení zákroku mohou objevit, vymizí nejdéle do dvou až třech týdnů a jizvy vyblednou zhruba za 3 až 6 měsíců. Po 2 až 4 týdnech se budete moci vrátit k běžným činnostem. 

 

Naši plastičtí chirurgové Vám při odborné konzultaci navrhnou dle výše uvedených faktorů to nejlepší řešení právě pro Vaši pleť.

Nejžádanější zákroky