Plastická chirurgie

Operace nosu - Rhinoplastika

Plastická operace nosu je jedním z nejčastěji požadovaných plastických zákroků u mužů i žen, který výrazně ovlivní celkový vzhled tváře. Zároveň se však jedná o velmi náročnou plastickou operaci, a proto před samotným výkonem Vás pozveme na osobní konzultaci s naším odborným lékařem, při které prodiskutujeme všechna pozitiva a negativa tohoto zákroku a zvolíme optimální postup celé procedury, který zajistí dokonalý výsledek. 

Operačně Vám můžeme plastikou nosu odstranit nevzhledný tvar, který může být vrozený nebo získaný následkem úrazu. Dokážeme velmi dobře zmenšit výrazný nosní hrbol, vymodelovat hrot nosu nebo jej zúžit, pokud je příliš široký, dále dokážeme optimálně vyrovnat vybočenou nosní přepážku a těmito zásahy plastiky nosu zlepšit i dýchání či dokonce změnit rozpětí nosních dírek. Výsledkem budete jistě spokojeni. 

Kontraindikace:    Plastika nosů není v žádném případě vhodná pro mladistvé, provádí se po dokončení růstu celého těla, aby nedošlo k narušení jeho celkového vývoje a růstu. 

Plastickou operaci nosu provádíme vždy v celkové narkóze vnitřní cestou nosními otvory bez jizev na kůži. V první fázi pracujeme na chrupavkách v oblasti špičky nosu. Následně zbavíme nos hrbolu nebo uvolníme stěny, pokud je nos vybočený do strany. Na závěr znovu remodelujeme do požadovaného tvaru. 

Pokud je třeba upravit speciální defekt, například sedlovité deformity nebo přespříliš široké nosy typické pro africké národy, potom využíváme speciální implantáty či kostní a chrupavčité štěpy. 

Po operaci Vám nos zakryjeme sádrou na 2 týdny. Sádru následně vyměníme za sádrové poudro, které doporučujeme nosit na noc minimálně 3 týdny. Po dobu 3 až 6 měsíců byste měli také nos pravidelně masírovat a vyvarovat se jakýmkoliv nárazům - neskákejte, vyhýbejte se kontaktním sportům, extrémním teplotám, slunečnímu záření a sauně. 

V případě, že je stav po operaci v normálu, můžete se do pracovního procesu vrátit zhruba po 14 dnech. Běžnou fyzickou zátež doporučujeme až po 2 měsících od provedení zákroku. 

Konečný a trvalý tvar nosu je potvrzen po 6 až 12 měsících. 

 

Nejžádanější zákroky