Plastická chirurgie

Operace břicha (Abdominoplastika)

K tomuto zákroku přistupuje plastický chirurg zejména při nadbytku kožní a tukové řasy pod pupkem nebo oslabení břišní stěny způsobené rozestupem břišních svalů, ke kterému často dochází po porodu, zejména po opakovaném, kdy během těhotenství je kůže břicha vystavena enormnímu tlaku rostoucího plodu tak, že i praská a vznikají drobné jizvičky, později bělavé, které již nikdy nezmizí.

Elasticita kůže tak ještě více klesá. Také větší redukci váhy dochází k uvolnění kožní řasy, která se dalším úbytkem hmotnosti jen zvýrazňuje a není možné se jí zbavit ani intenzivním cvičením.

Rozsah těchto nezvratných změn je velmi individuální.

 

Operace břicha (Abdominoplastika)

Výhody plastické operace břicha:

  • trvalé odstranění kožních i tukových nadbytků v oblasti břicha
  • zpevnění přímých svalů břišních a vytvarování pasu
  • minimální riziko pooperačních komplikací a vzniku nevzhledných jizev

Průběh abdominoplastiky s liposukcí

2 hodinový zákrok se provádí v celkové anestezi. Dochází k řezu provedeném těsně nad Venušiným pahorkem v podbřišku, případně pod jizvou po císařském řezu. Řez je lehce prodloužen do stran tak, aby byl zakryt spodním prádlem. 

1. fáze - liposukce

2. fáze - plastika břicha - uvolnění kůže spolu s podkožím až k hranici žeber. Následně odstraníme kožní nadbytky, v případě potřeby zpevníme rozestoupené přímé břišní svaly a vytvarujeme pas. 

3. fáze - překrytí ošetřované oblasti kompresním, elastickým pásem - chrání operovanou oblast a usnadňuje hojení - doporučujeme nosit po dobu 2 měsíců. 

 

Rekonvalescence

Doba na lůžku - cca 2 dny. Pro zabránění vzniku embolie doporučujeme mírný pohyb - několikrát za den ujít pár kroků. Poté je pacient propuštěn do domácího ošetřování. Doporučujeme vyvarovat se jakékoliv fyzické námahy minimálně po dobu 6 týdnů. Následují pravidelné ambulantní kontroly. 

Po cca 14 dnech odstraníme stehy z pupíku, zbylé stehy jsou vstřebatelné. 

 

Konkrétní optimální řešení pro vás určí plastický chirurg po odborné konzultaci.

 

Nejžádanější zákroky