Plastická chirurgie

Modelace prsou

Modelace prsou navrací prsům původní tvar, zdokonaluje pokleslé a ochablé poprsí.

Tento zákrok doporučujeme klientkám, která si přejí pevná a ideálně tvarovaná prsa v jakémkoliv věku. Ke změnám tvaru prsů dochází zejména po porodu a následném kojení dítěte, ale může k němu dojít také razantní redukcí váhy a samozřejmě dále souvisí s přibývajícím věkem a hormonálními změnami. 

Chirurgické řešení - mammaplastika neboli modelace prsou tak řeší nežádoucí tvar, objem či pokles. 

Jeho cílem je povytažení, zpevnění, vysunutí a celkové zlepšení tvaru povislých prsů.

Pokud je však třeba doplnit také nedostatečný či nevyhovující objem prsou, doporučujeme kombinaci modelace a zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů. Pomocí této kombinace metod a rozsáhlejšímu zákroku může v některých případech vzniknout dokonce ještě menší a nenápadnější jizva pouze kolem prsního dvorce.

Často se současně provádí spolu s modelací také zmenšení prsou - v tomto případě přistupujeme k tzv. redukční mammaplastice, při které nadbytečnou tkáň odebíráme.  Dále také řešíme korekce příliš velkého prsního dvorce, nebo vpáčených bradavek.

Současné moderní metody mammoplastiky prošly historicky významnými změnami. Dříve byla viditelnou známkou operace tzv. kotvičková jizva, která nepůsobila příliš estetickým dojmem, dále docházelo ke ztrátě citlivosti a v krajních případech i odumření dvorce s bradavkou. Tyto potíže byly způsobeny technikou ořezání dvorce a jeho následné transplantace zpět. 

V současné době se operace provádí technikou, která zanechává jen zcela nenápadnou jizvu kolem dvorce a jednu vertikální směrem dolů. Výsledek je tak velmi přirozený a mladistvý. 

Průběh mammaplastiky a zásady pooperační péče

Po úvodní konzultaci s klientkou začneme provádět řez okolo prsního dvorce a dále svisle dolů, do podprsní rýhy. Následně provedeme modelaci žlázy, odstraníme nadbytečnou kůži a posuneme prsní dvorce směrem vzhůru na střed nově zformovaných prsů. V případě zvětšení vkládáme implantát pod prsní sval a v případě zmenšení objemu redukujeme část prsní žlázy. Celá operace se provádí v celkové anestezi a trvá přibližně 1,5 hodiny. 

Pacientka následně na klinice zůstává po další 2 dny, poté se propouští do domácí péče, kde je nutné dodržovat 14 denní klidový režim. Následně na klinice provádíme kontrolu a převaz - 3. až 5. den po propuštění. V průběhu rekonvalescence je nutné nosit kompresní návleky, které pomohou k ještě lepším výsledkům. 

Po dobu následujících dvou týdnů je nutné dodržovat klidový režim, vyhýbat se fyzickým aktivitám (zvláště nezvedat ruce nad hlavu), spát ideálně na zádech - nedoporučuje se poloha na boku. 

V případě, že je pooperační stav v pořádku a rekonvalescence probíhá dobře, můžete se za 2 - 3 týdny od operace vrátit do zaměstnání (v případě nenáročné práce). Zvýšené námaze se však i nadále vyhýbejte a to po dobu 2 měsíců od provedení zákroku. 

Další informace k operaci, Vaši představu tvaru a celý průběh zákroku s Vámi prodiskutuje odborný chirurg při osobní konzultaci, která nutně předchází samotnému operačnímu výkonu. 

 

Nejžádanější zákroky