články

RADOST

Ze sebe samých


S MUDr. ALIM Amirim z Prague Aesthetic Clinic si povídáme o nejmodernějších metodách a materiálech, které přinesou klientkám očekávané změny – tedy omlazení a především radost.


Proč jste se rozhodl pro estetickou a korektivní dermatologii?

Estetická medicína mne zajímala už od dob studií. Vnímám ji jako krásný obor, který přináší klientům radost – především radost ze sebe samých.

Jsou nějaké nové moderní trendy ve zpomalení stárnutí pokožky?

Ano, skutečně téměř denně se objevují nové technologie, materiály a přípravky. Většinou jde o obměny již vymyšleného, nicméně těch zásadních a revolučních je v tak rychle rostoucím odvětví, jako je estetická medicína, rovněž mnoho. Považuji zde za důležité říct, že lidé v dnešním uspěchaném světě často zapomínají na základní věc, jakou je zdravá životospráva. Pokud se člověk snaží žít zdravě, pak se výsledek odráží i na jeho pokožce. Kůže je orgán, který významně souvisí i s psychikou člověka.

V jakém věku doporučujete klientkám první návštěvu estetického dermatologa?

To je velmi individuální. Návštěva estetického dermatologa je dnes velmi žádaná. Klientky k nám často přichází na konzultace a získávají informace, což vnímám jako velmi pozitivní. Totiž ne všechno, co uslyšíme od známých či z médií v rámci estetiky, je pravda. Obecně bych doporučil první konzultace už v 18–20 letech. Klientka se tak dozví, jak a co v jejím konkrétním případě dělat či nedělat se svojí pletí. Nic se nesmí přehánět a rozhodně jsem například proti aplikaci botulotoxinu již ve 21 letech, jen protože je to nějaký „trend“.

Nabízíte na klinice facelifting pomocí nití?

Ano, nabízíme různé druhy a materiály, pro různé věkové kategorie a potřeby, z těch moderních bych jmenoval nitě Silhouette Soft, které jsou z plně vstřebatelného materiálu a kromě liftujícího efektu podporují tvorbu vlastního kolagenu v kůži. Efekt je tak dlouhodobější. On vůbec facelift pomocí nití je velice chytrá a elegantní záležitost. Aplikace je rychlá, téměř bezbolestná, bez komplikací a umožňuje klientkám návrat do běžného života už v horizontu několika dní.

Podle čeho bychom se měli rozhodovat při výběru té správné kliniky?

Upřímně, je asi nemožné určit tu nejlepší, ale měli bychom si vždy sehnat co nejvíce informací – ať už z recenzí od klientů, či z webových stránek té které estetické kliniky.

Jaké další estetické zákroky nabízíte na Vaší klinice?

Nabízíme celou řadu – od plastické chirurgie, augmentace prsou, korekce vrásek, liposukce, faceliftingu až po drobné dermatologické zákroky. Ve všech oborech se snažíme našim klientkám nabídnout ty nejlepší a nejmodernější metody a materiály, které jim přinesou očekávané změny – tedy omlazení a především radost. Více informací naleznete na www.pragueclinic.cz.

Časopis ESTETIKA, červen-červenec 2017