Plastická chirurgie

Liposukce

 

LIPOSUKCE, slovo složené z řeckého slova "lipos" = tuk a latinského "suctio" = sání

Výraz LIPOSUKCE tedy přesně vystihuje, co se při tomto výkonu provádí. Jedná se o chirurgický výkon, při kterém dochází k odsátí tuku v místech, kde se jej ukládá nadbytečně mnoho - zejména na břiše, pažích, vnitřních částech stehen, na kolenou, hýždích a bocích. Zákrok je vhodný pro muže i ženy různých postav, kteří mají obtíže s ukládáním tuku vlivem dědičné dispozice. 

Na naší klinice používáme velmi efektivní metody výkonu:

Body-jet®

Liposukční přístroje body-jet® umožňují velmi šetrné a bezpečné odsátí tuku pomocí vodního paprsku. Šetrnost této liposukční metody umožňuje provést zákrok také v lokální anestezii, což výrazně zkracuje dobu zákroku a následnou rekonvalescenci, neboli hojení. Tato metoda liposukce pacientce umožňuje rychlejší návrat do běžného života oproti ostatním typům liposukce.

Při vývoji samotného přístroje stály německé jedničky z oblasti plastické chirurgie, které se podílely také na vzniku a vývoji operační metody AquaShape.

 

Výhody ošetření:

  • možnost zákroku v lokální anestezii
  • kratší doba zákroku než u ostatních typů liposukcí
  • šetrná metoda
  • okamžitě viditelný výsledek liposukce
  • velmi rychlý návrat do běžného života (práce, sport aj.)
  • výrazně nižší procento podlitin a modřin
  • velké procento přeživších tukových buněk, které jsou vhodné pro přenos do jiných částí těla

 

 

Body Jet

​Druhou metodou, kterou používáme pro liposukci je:

 

Vibrační liposukce MICROAIRE PAL® LIPOSCULPTOR™

Vibrační liposukce  – odsátí tuku pomocí systému, při kterém se liposukční kanyla jemně pohybuje ve tkáni – vibruje, což zajišťuje ještě lepší výsledek operace.

Inovativní MicroAire PAL® LipoSculptor™ je jediný patentovaný systém pro vibrační liposukci využívající recipročního pohybu což umožňuje, že se odsávací liposukční kanyla pohybuje ve tkáni mnohem snáz. Díky tomu je k zákroku zapotřebí mnohem méně síly než u jiných  liposukčních systémů. Tato inovovaná technologie zaručuje operatéru méně fyzické práce a více soustředění na samotný zákrok. Výsledkem je naprostá spokojenost operatéra a také pacienta.

Na rozdíl od laserových a ultrazvukových liposukčních systémů nevyužívá PAL® LipoSculptor™ k samotnému zákroku teplo. Nehrozí tedy poškození tkáně teplem nebo samotné popálení.

Pro správné odsátí tuku se používají KANYLY pro liposukční systém PAL® LipoSculptor™

Nabízí se široká škála rozměrů, délky, průměru a typu zakončení kanyl, tak aby přesně splnily požadavky pro odsátí tuku a zajistil se dokonalý výsledek. Turbo kanyly pro systém MicroAire PAL® LipoSculptor™ poskytují výrazné zvýšení rychlosti odsávání ve srovnání se standardními MicroAire PAL® LipoSculptor™ kanylami. O vhodnosti jakou liposukcí kanylu pro liposukci použít, rozhoduje vždy lékař. Záleží na odsávané partii, množství tuku atd.
 
Metodu liposukce vhodnou právě pro Vás doporučí odborný lékař při osobní konzultaci. 
 

Nejžádanější zákroky